piątek, 15 sierpnia 2014

Nubax Trio w rehabilitacji i ćwiczeniach kręgosłupa

Zdrowy kręgosłup i sprawność kręgosłupa charakteryzuje zdolność do poruszania nim w różnych kierunkach bez odczucia dyskomfortu czy bólu kręgosłupa. Najbardziej ruchomym odcinkiem kręgosłupa jest odcinek szyjny, który może się obracać dosłownie w każdym kierunku. Jeżeli chodzi o odcinek piersiowy ten charakteryzuje się dość małą ruchomością, ponieważ połączony jest z klatką piersiową – żebrami i mostkiem. 

Sprawność kręgosłupa w odcinku lędźwiowym natomiast uzależnione jest od ustawień powierzchni stawowych, które ograniczają możliwość ruchów obrotowych kręgów, ale dają możliwość takich ruchów jak zginanie do boku.  

Ostatnim elementem jest odcinek kręgosłupa zwany guzicznym, który stanowi szczątkową pozostałość trzonów kręgów ogonowych, kiedy mieliśmy wszyscy w zamierzchłej przeszłości ogon.
Jakie czynniki stanowią zagrożenie dla kręgosłupa? 

Najczęstszym czynnikiem są choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa, których objawy odczuły z pewnością wszystkie osoby w wieku średnim i starszym. Jeżeli ktoś miał z was poważne problemy ze zwyrodnieniem to na pewno zdaje sobie sprawę z tego jak szybko i skutecznie potrafi to wyłączyć człowieka z codziennego życia i funkcjonowania. Jeżeli choroba jest jeszcze na etapie początkowym stosujemy rehabilitację - rozciąganie pleców (tak zwana trakcja kręgosłupa), która jest niezwykle prosta i możliwa przede wszystkim do wykonania w domu. Stanowi to ogromne ułatwienie dla wszystkich, którzy nie mają czasu by jeździć by jeździć na rehabilitację bądź czekać na wizytę u specjalisty kilka miesięcy. Trakcja kręgosłupa urządzeniem Nubax Trio jest prosta i bezpieczna, ponieważ urządzenie samo wykonuje za ciebie całą robotę - Skolioza jest w tym przypadku chorobą najczęściej opisywaną, przy której wyniki poprawy stanu kręgosłupa dają wspaniałe rezultaty.


Jakie jeszcze choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa kwalifikują się do wykonywanie ćwiczeń na kręgosłup?

Wspomniana wcześniej skolioza (szczególnie u osób młodych) - wada postawy powodowaną przez trójwymiarową deformację kręgosłupa, przy której kąt skrzywienia bocznego kręgosłupa przekracza 10 stopni. Pamiętajcie, że jeżeli przyczyną skoliozy jest kręgosłup, skrzywienia takie kwalifikują się natychmiast do gimnastyki i ćwiczeń korekcyjnych.
Kolejnym przypadkiem kwalifikującym się do rozciągania pleców jest "wypadnięty dysk" (lumbago), bóle spowodowane uciśnięciem nerwu (rwa kulszowa), reumatoidalne zapalenie stawów, a także zwykła profilaktyka kręgosłupa, gdy wasza praca polega na siedzącym trybie wykonywanej pracy, bądź sportach wyczynowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz