czwartek, 28 kwietnia 2016

Nubax Trio jako wspomaganie innych form terapii kręgosłupa

Urządzenie medyczne do ćwiczenia kręgosłupa jakim jest Nubax Trio, sprawdza się nie tylko w konkretnych przypadkach związanych z poszczególnymi objawami chorób kręgosłupa. Równie dobrze spisuje się, jako dodatkowa metoda na wspomaganie innych form terapii kręgosłupa, a zaliczyć do nich możemy:

Chiropraktykę

Jest to w pewnym sensie rodzaj kręgarstwa - manualnej terapii kręgosłupa mniej lub bardziej inwazyjnej uzależnionej od zastosowanej metody.  Jest to bezpieczny sposób leczenia oczywiście pod jednym warunkiem, jeżeli trafimy do wykwalifikowanego specjalisty. Chiropraktyka bardzo dobrze radzi sobie z wszelkimi schorzeniami związanymi z uciskiem na nerwy i bólami związanymi z przeciążeniem odcinków kręgosłupa szyjnego, piersiowego i lędźwiowego. Po kilku takich zabiegach chiropraktyki Nubax Trio będzie znakomitym uzupełnieniem przebytej rehabilitacji. Zadbacie w ten sposób o przestrzenie między kręgowe i z całą pewnością w mocnym stopniu ograniczycie możliwość nawrotu wcześniejszych objawów. 

Fizykoterapię kręgosłupa

Czyli różnego rodzaju głębokie masaże mające na celu zmniejszenie bolesnych przykurczy mięśniowych, ogrzewanie za pomocą lamp zwiększające ukrwienie tkanek lub terapie ultradźwiękowe.


Rehabilitacje ruchowe kręgosłupa

Do których zaliczyć możemy bodaj najbardziej popularną metodę leczenia bólów kręgosłupa, jaką jest metoda McKenziego. Jest leczenie nastawione przede wszystkim na eliminacji przyczyn problemów związanych z funkcjonowaniem kręgosłupa, a nie tylko skutków. W połączeniu z trakcją kręgosłupa wykonywaną urządzeniem do ćwiczeń kręgosłupa Nubax Trio, możecie spodziewać się błyskawicznych rezultatów i polepszenia funkcjonowania całego aparatu ruchowego.Przy wykorzystaniu metod osteopatycznych, jak Vertetrac

Jest to aparat do trakcji kręgosłupa (podobnie jak w przypadku Nubax Trio), jako nowoczesna forma terapii odcinka szyjnego i lędźwiowego kręgosłupa, zalecana zwykle w przypadkach dyskopatii wywołującej ból rwy kulszowej lub ramiennej. 


Jedno i drugie urządzenie znacząco wpływa na proces zdrowienia chorego, a pozytywny efekt terapeutyczny odczuwalny jest już, UWAGA, po 15-30 min! W przypadku Nubax Trio nawet szybciej – po kilku minutach. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz