niedziela, 14 września 2014

Po treningu - odświeżanie

Czasami bywa tak, że musicie w swoim napiętym do granic możliwości planie dnia zarezerwować trochę czasu na trening. W normalnych warunkach mielibyście czas na prysznic, na przygotowanie odpowiedniej fryzury itp. W rzeczywistości jednak nie zawsze można mieć czas na to wszystko. Zamiast odpuszczać trening można zadbać o inne aspekty ułatwiające nam powrót do pozostałych zajęć dnia codziennego.

Siedzenie godzinami w spoconych ubraniach nie jest ani wygodne ani atrakcyjne dla ludzi z otoczenia, dlatego podstawowa rada, by przynosić ubrania na zmianę na trening, włącznie z bielizną i skarpetkami. Warto rozważyć zakup ubrania treningowego sportowego wykonanego z tkanin syntetycznych, które zostały specjalnie zaprojektowane tak, aby odprowadzały nadmiar wilgoci i temperatury. Dobrym przykładem są ubrania typu Dri-Fit znanych firm produkujących odzież sportową, jak Underarmour czy Nike. Kobiety powinny zawsze nosić staniki sportowe, które zapewniają odpowiednie wsparcie, przy tym, nie wyrządzacie krzywdy swoim biustom podczas ćwiczeń.

Jeśli masz długie włosy, podciągnij je lub zwiąż do tyłu, zwłaszcza na bieżni lub przy podnoszeniu ciężarów. Dobrym zwyczajem jest noszenie ze sobą małego ręcznika do wycierania nadmiaru potu podczas ćwiczeń. Nigdy nie dotykajcie rękami spoconej twarzy, bowiem sprzyja to rozprzestrzenianiu się bakterii i prawdopodobieństwo wystąpienia trądziku. Jeżeli chodzi o kobiety, noś przy sobie poręczne chusteczki absorbujące nadmiar sebum, są świetnym rozwiązaniem, gdy nie mamy czasu na prysznic i są wystarczająco małe, by nosić je w torbie lub przechowywać w samochodzie. Dzięki takim zabiegom Twój makijaż będzie wyglądał świeżo przez cały dzień. O stopy możemy zadbać stosując preparaty w aerozolu lub proszku bezpośrednio przed nałożeniem czystych skarpetek. Zapobiegają one przykremu zapachowi i utrzymuje stopy suche.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz